Jeśli Będziemy Lśnić-Prolog

Patryk

– Ej, kawaler, uwagi trochę z tym sprzętem!

Patrzę się na dziewczynę, która wypowiedziała te słowa. Na jej twarzy maluje się wściekłość. Orientuję się, co się właśnie stało. Wjechałem w nią moim motorem. Na jasnych jeansach ma ślad koła.

-Jak już jeździsz, to uważaj gdzie! – mówi i wymierza kopniaka w przednie koło mojego pojazdu. Potem odwraca się na pięcie i odchodzi, przeklinając mnie pod nosem. Prycham. Początek drugiego roku studiów, a tu już w drodze ktoś się musi na mnie wydrzeć. Neurotyczka cholerna, nawet jej nie znam.

Parkuję motor przy budynku uczelni. W liceum nie planowałem iść na studia, ale jakoś tak się złożyło. Studiuję informatykę, chociaż nie mam związanych z tym jakiś wielkich ambicji. W sumie to ambitny nie jestem wcale. Jestem po prostu człowiekiem, żyjącym bez określonego celu.

Podchodzę do tablicy ogłoszeń żeby zapisać się na zajęcia dodatkowe. Bez namysłu wybieram łacinę. Nawet angielskiego nie chciało mi się w szkole uczyć, a teraz dobrowolnie się zapisuję na łacinę. Brak w tym jakiejkolwiek logiki.

Miałem 10 lat, kiedy dowiedziałem się, jacy są ludzie. Jaki jest świat. Kiedy miałem 15 lat, wszystko przestało mnie obchodzić. A teraz, kiedy mam 20 lat, nie wiem co ze sobą zrobić. Ciągle mieszkać w tym samym bajzlu, co zawsze, ciągle jeździć na tym samym motorze, który rąbnąłem w liceum? Czy może w końcu wyjść na prostą i stać się człowiekiem? A w sumie: Dla kogo? Stary mnie obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg, matka tak samo.

Siedzę w ławce i słucham radia przez słuchawki.

Tęcze po deszczu rozkwitły

I także kwiaty kolorem rozbłysły

Patrząc na niebo szkarłatne,

Tamtego dnia,

Właśnie w tobie zakochałem się!

Nawet jedna klatka tego dramatycznego filmu

Nigdy nie zblednie, nie zniknie

Bo wszystko to w mym sercu będzie trwać!

To byłaś ty, to byłaś ty!

To ty nauczyłaś mnie!

Że jeśli będziemy lśnić,

W ciemności gwiazdy pojawią się!

Smutki w szczęścia zamienią się,

A więc już nie chowaj się!

Zawsze światło któreś będzie oświetlać cię!

To byłaś ty, to byłaś ty!

Która posłała mi ten uśmiech!

Nawet łzy,

Jeśli będziemy lśnić,

W spadające meteoryty zamienią się!

Ta dłoń, która bólu przeżyła tak wiele,

Już nigdy nie wypuszczaj jej.

Tam gdzieś w niebie,

Gdzie wszystkie nasze sny złączyły się,

Jutro na pewno nadejdzie!

Tym małym światłem, które prowadziło mnie

Zawsze byłaś ty, jedynie ty.

Spoglądając na nie, też zacząłem biec!

Zanim się obejrzałem,

Nasze drogi już skrzyżowały się!

Popatrz, właśnie teraz, właśnie tu

My zaczniemy lśnić!

Ja pierdzielę, co za szmira. Kto się w tych czasach zakochuje? Nikt. Tylko zdrady, rozwody i kłamstwa. W XXI wieku, nie ma miejsca na coś takiego jak miłość.

Do klasy wchodzi nauczyciel. Zdejmuję słuchawki i wrzucam je do torby. Z jakiegoś powodu, czuję się jak w gimnazjum a nie jak na studiach.

Nauczyciel przygotował jakieś specjalne segregatory do tych zajęć i teraz wywołuje ludzi alfabetycznie żeby je od niego wzięli. Nazwiska wszystkich uczniów wpuszczam jednym uchem, a wypuszczam drugim. Czasami zerknę jak wyglądają, ale to wszystko. Nie przyglądam się nie wiadomo jak, bo szczerze mam to w dupie.

– Jurda… Jurdabraliński, Patryk!

Podchodzę do nauczyciela, ściskam jego rękę, odbieram segregator i wracam na miejsce. Elegancko. I wracam do mojej poprzedniej aktywności, czyli ewentualnego spoglądania na innych ludzi i wyglądania za okno.

– Obara, Melania!

Wtedy też zerkam, bo to nazwisko jakoś mnie uderzyło. Patrzę na dziewczynę, która jest jego właścicielką. O zgrozo, to ta babka, która rano kopnęła mój motor! Z jakiegoś powodu nie mogę oderwać od niej wzroku. Jest potwornie szczupła i blada. Może ma anoreksję? Albo anemię? Mimo tego jest całkiem ładna. Koszulkę ma z tym zespołem, który śpiewa tą piosenkę, która właśnie w radiu leciała. Jest na niej napisane:

„Jeśli Będziemy Lśnić”

 

Jeśli Będziemy Lśnić-Prolog
5 (100%) 1 vote

Podziel się
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Dodaj do ulubionych permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *